Kino Rab

Kino u Rabu djeluje od 1913. godine, prvo pod imenom Kino “Edison”, a kasnije kao Kino “Tesla”, te svojim djelovanjem pruža posjetiteljima kontinuirani uvid u filmsku kulturu. U Rabu djeluju dva kina: zimsko i ljetno. Ulaganjem Ministarstva kulture, Grada Raba i Pučkog otvorenog učilišta Rab kina su opremljena digitalnom kinoopremom.

Veselimo se Vašem dolasku!

ZIMSKO KINO RAB - PALO LIŠĆE (12+)

Petak, 22.03.2024. u 20:00 sati

IZVORNO IME: Kuolleet lehdet

REDATELJ: Aki Kaurismaki

ŽANR: romantični

ULOGE: Alma Poysti, Jussi Vatanen, Alina Tomnikov

TRAJANJE FILMA: 81 min

SADRŽAJ FILMA:

Priča o dvoje usamljenih ljudi, Ansi i Holappi, koji se slučajno susreću u helsinškoj noći i pokušavaju pronaći prvu, jedinu i najveću ljubav svojih života. Njihov put prema tom hvalevrijednom cilju otežan je Holappinim alkoholizmom, izgubljenim telefonskim brojevima, time što jedno drugome ne znaju ni imena ni adrese i općom sklonošću života da postavlja prepreke onima koji traže sreću. Ova minuciozna romantična komedija četvrti je dio radničke trilogije Akija Kaurismäkija nakon Sjena u raju (1986.), Ariela (1988.) i Djevojke iz tvornice šibica (1990.). Ujedno je i Kaurismäkijev peti film uvršten u konkurenciju festivala u Cannesu, a nakon Grand prixa za Čovjeka bez prošlosti (2002.) Palo lišće je ove godine u Cannesu osvojio nagradu žirija, nagradu FIPRESCI na festivalu u San Sebastijanu te nagradu publike za najbolji film na festivalu u Munchenu.

ZIMSKO KINO RAB - LASSIE 2: NOVA PUSTOLOVINA - SINKRONIZIRANO

Subota, 23.03.2024. u 18:00 sati

IZVORNO IME: Lassie - Ein neues Abenteuer

REDATELJ: Hanno Olderdissen

ŽANR: avantura, obiteljski

ULOGE:

TRAJANJE FILMA: 91 min

SADRŽAJ FILMA:

Najpoznatiji koli Lassie ovoga će puta biti u akciji spašavanja sa svojim najboljim prijateljem Florianom i njihovim novim prijateljima Henrijem, Cleom i malom Pippom, pasmine jack russell terijer. Ovoga puta detektivske vještine škotskog ovčara bit će posebno dobrodošle u rješavanju misterioznog nestanka nekoliko pasa s rodovnikom. Tijekom ljetnih praznika, Flo se odbija rastati od svoje voljene Lassie i umjesto da s roditeljima ode na odmor na Kanarske otoke, praznike provodi u Južnom Tirolu na farmi kod svoje tete Cosime, koja živi sa svojom udomljenom djecom Cleom i Henri i mali pas Pippa, pasmine jack russell terijer. Kad djeca saznaju da psi počinju nestajati u selu, jako su uznemirena i strahuju za sigurnost Lassie i Pippe. Ali ubrzo netko provali u tetinu kuću i ukrade psa Pippa. Prijatelji će ići s Lassie pronaći lopove i spasiti Pippu...
Najslavniji od svih ovčara nakon tri godine vraća se na velika platna - s novom uzbudljivom obiteljskom avanturom i nezaboravnim iskustvom za velike i male ljubitelje pasa! Srdačna priča o neraskidivom prijateljstvu između dječaka i njegovog psa škotskog ovčara nastavak je filma Lassie (2020.), temeljenog na poznatom izvornom romanu engleskog pisca i scenarista Erica Knighta.

ZIMSKO KINO RAB - JEDAN ŽIVOT (12+)

Nedjelja, 24.03.2024. u 20.00 sati

IZVORNO IME: One Life

REDATELJ: James Hawes

ŽANR: biografski, povijesni

ULOGE: Anthony Hopkins, Helena Bonham Carter, Johnny Flynn, Lena Olin, Romola Garai

TRAJANJE FILMA: 110 min

SADRŽAJ FILMA:

Jedan život je istinita priča o Sir Nicholasu ‘Nickyu’ Wintonu, mladom brokeru iz Londona kojeg tumači Johnny Flynn, koji je zajedno s Trevorom Chadwickom i Doreen Warriner iz Britanskog odbora za izbjeglice u Čehoslovačkoj, spasio 669 djece od nacističkih progona u mjesecima prije Drugog svjetskog rata. Nicky je posjetio Prag u prosincu 1938. godine i pronašao obitelji koje su pobjegle pred usponom nacista u Njemačkoj i Austriji, živeći u očajnim uvjetima s malo ili nimalo skloništa i hrane, te pod prijetnjom nacističke invazije. Shvatio je da je počinje utrka s vremenom. Koliko djece on i njegov tim mogu spasiti prije nego što se granice zatvore?

KATEGORIZACIJA AUDIOVIZUALNIH DJELA

Kalendar događanja