Kino Rab

Kino u Rabu djeluje od 1913. godine, prvo pod imenom Kino “Edison”, a kasnije kao Kino “Tesla”, te svojim djelovanjem pruža posjetiteljima kontinuirani uvid u filmsku kulturu. U Rabu djeluju dva kina: zimsko i ljetno. Ulaganjem Ministarstva kulture, Grada Raba i Pučkog otvorenog učilišta Rab kina su opremljena digitalnom kinoopremom.

Veselimo se Vašem dolasku!

LJETNO KINO RAB - DEADPOOL I WOLVERINE (12+)

Ponedjeljak, 29.07.2024. u 21:30 sati

IZVORNO IME: Deadpool & Wolverine

REDATELJ: Shawn Levy

ŽANR: Akcijska komedija

ULOGE: Ryan Reynolds, Hugh Jackman, Emma Corrin

TRAJANJE FILMA: 127 min

SADRŽAJ FILMA:

Marvel Studios predstavlja svoju najveću pogrešku do sada – "Deadpool i Wolverine". Bezvoljni Wade Wilson muči se u civilnom životu. Dani kada je bio moralno fleksibilan plaćenik, Deadpool, su iza njega. Kada se njegov svijet suoči s egzistencijalnom prijetnjom, Wade se mora nevoljko ponovno obući, uz još nevoljkijeg... nevoljnijeg? Najnevoljnijeg? Mora uvjeriti nevoljkog Wolverinea da... Kvragu. Sinopsisi su tako glupi.

LJETNO KINO RAB -ARCADIAN (15+)

Utorak, 30.07.2024. u 21:30 sati

IZVORNO IME: Arcadian

REDATELJ: Benjamin Brewer

ŽANR: akcijski horor triler

ULOGE: Nicolas Cage, Jaeden Martell, Maxwell Jenkins

TRAJANJE FILMA: 92 min

SADRŽAJ FILMA:

Postapokaliptični horor triler u kojem jednu od glavnih uloga tumači Nicolas Cage. Radnja se odvija u bliskoj budućnosti, u kojoj je čovječanstvo gotovo uništeno. Paul i njegova dva sina, Thomas i Joseph, žive poluživot – spokojan danju ali jako traumatičan po noći. Svake noći, nakon što zađe sunce, suočavaju se s neumoljivim napadima tajanstvenih i nasilnih stvorenja. Jednog dana, kada se Thomas ne vrati kući prije zalaska sunca, Paul mora napustiti sigurnost njihove utvrđene farme kako bi ga pronašao. Slijedi neumoljiva bitka s vremenom koja prisiljava obitelj da provede očajnički plan za preživljavanje.

LJETNO KINO RAB - 10 ŽIVOTA - sinkronizirano

Petak,02.08.2024. u 21:30 sati

IZVORNO IME: 10 Lives

REDATELJ: Christopher Jenkins

ŽANR: Animirani, porodični, komedija

ULOGE: Mo Gilligan, Simone Ashley, Sophie Okonedo

TRAJANJE FILMA: 87 min

SADRŽAJ FILMA:

Animirani film o razmaženom mačku koji olako shvaća sretne okolnosti u kojima se našao nakon što ga je spasila i zavoljela Rouz, predana učenica mekog srca. Kada je izgubio i deveti život, sudbina se umiješala i mačak kreće na putovanje koje će ga u potpunosti promijeniti.

LJETNO KINO RAB -ČELIČNA KANDŽA (12+)

Subota, 03.08.2024. u 21:30 sati

IZVORNO IME: The Iron Craw

REDATELJ: Sean Durkin

ŽANR: dramabiografskisportski

ULOGE: Maura TierneyLily JamesZac EfronJeremy Allen WhiteHarris Dickinson

TRAJANJE FILMA:  132 min

SADRŽAJ FILMA:

Film ČELIČNA KANDŽA istinita je priča o nerazdvojivoj braći Von Erich koji su ispisali povijest natječući se u iznimno kompetitivnom svijetu profesionalnih hrvača ranih osamdesetih godina. Kroz tragediju i trijumf, u sjeni svog dominantnog oca i trenera, braća traže besmrtnost veću od života na najvećoj sportskoj pozornici na svijetu…

LJETNO KINO RAB - SAKUPLJAČ DUŠA (15+)

Nedjelja,04.08.2024. u 21:30 sati

IZVORNO IME: Longlegs

REDATELJ: Oz Perkins

ŽANR: horor, triler

ULOGE: Nicolas Cage, Alicia Witt, Maika Monroe

TRAJANJE FILMA: 101 min

SADRŽAJ FILMA:

FBI agentica Lee Harker dodijeljena je neriješenom slučaju serijskog ubojice koji poprima neočekivani obrat, otkrivajući dokaze o okultnom. Harker otkriva osobnu vezu s ubojicom i mora ga zaustaviti prije nego ponovno napadne.

KATEGORIZACIJA AUDIOVIZUALNIH DJELA

Kalendar događanja