Kino Rab

Kino u Rabu djeluje od 1913. godine pod imenom ''Kino Edison'' a kasnije kao ''Kino Tesla'', te svojim djelovanjem pruža posjetiteljima permanentnu filmsku kulturu. U Rabu djeluju dva kino – zimsko kino i ljetno kino. Ulaganjem Ministarstva kulture,  Grada Raba i Pučkog otvorenog učilišta Rab kina su opremljena digitalnom kino opremom.

NIZ MRAČNIH HODNIKA

Petak, 17.08.2018. u 21.00.sati

Izvorno ime: Down a Dark Hall

Redatelj: Rodrigo Cortes

Žanr: Drama, Fantazija,Horor

Glumci: AnnaSophia Robb, Taylor Russell, Uma Thurman

Trajanje: 96 min.

Riječ je o gotičkoj priči o 14-godišnjoj djevojčici Kit Gordy koja s prijateljima pokušava spoznati tajne uklete škole. Škola se nalazi daleko izvan zemlje, a kada je Kit tamo došla, osjetila je neko zlo. Kako vrijeme prolazi, Kit se suočava s natprirodnim pojavama u instituciji i tamnim silama svoje ravnateljice.

PRAVEDNIK 2

Subota, 18.08.2018. u 21.00.sati

Izvorno ime: The Equalizer 2

Redatelj: Antonio Fuqua

Žanr: Akcija, Triler

Glumci: Denzel Washington, Pedro Pascal, Bill Pullman

Trajanje: 121 min.

Nastavak filmskog hita The Equalizer iz 2014. godine – film o uroti i osveti. Nakon prvog „Pravednika“ (2014.) u kojem smo upoznali Roberta McCalla (Denzel Washington), bivšeg pripadnika specijalnih postrojbi koji je lažirao vlastitu smrt kako bi ostatak života proveo u miru što mu na kraju nije pošlo za rukom, u nastavku „Pravednik 2“ Robert McCall (Denzel Washington) nastavlja raditi ono što najbolje zna – boriti se za pravdu i spašavati one kojima je potrebna pomoć. Kada mu bivšu šeficu i jedinu prijateljicu otmu i ubiju u organiziranoj uroti, Pravednik (Denzel Washington) upušta se u osvetu. Tijekom svoje osvetničke misije susreće se s najiskusnijim ubojicama a možda čak i sebi ravnima. Ali Robertu McCallu strah je nepoznanica. On rješava probleme koje slabiji ne mogu sami riješiti jer on je – Pravednik.

PRAVEDNIK 2

Nedjelja, 19.08.2018. u 21.00.sati

Izvorno ime: The Equalizer 2

Redatelj: Antonio Fuqua

Žanr: Akcija, Triler

Glumci: Denzel Washington, Pedro Pascal, Bill Pullman

Trajanje: 121 min.

BIJELI OČNJAK

SINKRONOZIRANO

Ponedjeljak, 20.08.2018. u 21.00.sati

Izvorno ime: White Fang

Redatelj: Alexandre Espigares

Žanr: Animacija

Glumci: Zoran Gogić, Ivan Colarić, Janko Rakoš, Olga Pakalović, Dušan Gojić, Alen Šalinović, Janko Popović Volarić

Država: Francuska

Trajanje: 87 min.

Ova klasična priča ispričana je iz perspektive ponosnog i hrabrog vuka-psa, Bijelog Očnjaka, koji nas vodi na avanturu života.

Nakon što je odvojen od svoje majke još kao mladunče, Bijeli Očnjak je na svom životnom putu naučio važne životne lekcije. Prvo ga je odgajao Grey Beaver, vođa plemena iz Yukona. Tamo je naučio kako se odnositi s poštovanjem prema drugima, kako biti vođa i kako voljeti druge. Međutim, sve se mijenja kada ga uzima zločesti trgovac Beauty Smith, koji ga uvodi u okrutan svijet borbe pasa.  Kada biva spašen od dragog para, Bijeli Očnjak će morati naučiti savladati svoje divlje instinkte i biti njihov prijatelj.

BIJELI OČNJAK

SINKRONOZIRANO

Utorak, 21.08.2018. u 21.00.sati

Izvorno ime: White Fang

Redatelj: Alexandre Espigares

Žanr: Animacija

Država: Francuska

Trajanje: 87 min.

MAMMA MIA - HERE WE GO AGAIN!

Srijeda, 22.08.2018. u 21.00.sati

Izvorno ime: Mamma Mia - Here We Go Again!

Redatelj: OI Parker

Žanr: Mjuzikl

Glumci: Meryl Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth, Amanda Seyfired, Stellan Skarsgard

Trajanje: 114 min.

U Mamma Mia: Here We Go Again! Sophie (Amanda Seyfried) bori se s izazovima koje joj je donijela trudnoća, a ohrabrenje pronalazi u priči o trudnoći njezine majke Donne (Meryl Streep) i emocionalnim previranjima s kojima se tada suočavala. Mladu Donnu utjelovljuje mlada nada svjetske filmske scene, britanska glumica Lily James, koja je u samo deset godina karijere već ostavila značajan trag u svijetu filma. Pamtimo je po ulogama na malim i velikim ekranima; u serijama Downton Abbey i War & Peace te filmovima Cinderella, The Exception, Darkest Hour i Baby Driver. U svojim prisjećanjima, Donna spominje i svoju majku koju tumači ni manje ni više nego mega popularna američka pjevačica i glumica Cher, također poznata kao božica pop-a.

MEG - PREDATOR IZ DUBINA

Četvrtak, 23.08.2018. u 21.00.sati

Izvorno ime: The Meg

Redatelj: Jon Turteltaub

Žanr: Akcija, Horor, SF

Glumci: Ruby Rose, Jason Statham, Rainn Wilson

Trajanje: 113 min.

Kada se međunarodni podvodni centar, kojeg vode kineski znanstvenici, nađe na udaru nepoznate opasnosti a na dnu Marijanske brazde stoji uništena i onesposobljena podmornica, dr. Zhang Suyin, vodeći oceanograf u centru, poziva u pomoć bivšeg pomorskog kapetana i stručnog ronioca Jonasa Taylora (Statham). Jonas Taylor tada ulazi u avanturu koja je ravna samoubojstvu.

MEG - PREDATOR IZ DUBINA

Petak, 24.08.2018. u 21.00.sati